FINA MOTORIKA
Kaj je fina motorika?

Fina motorika vključuje uporabo manjših mišic rok, kot so mišice v zapestju in prstih. Mišice skupaj z možgani nadzorujejo in usklajujejo gibanje dlani in prstov, ki jih uporabljamo pri različnih dejavnostih (npr. uporaba svinčnikov, škarij, sestavljanje kock ali sestavljank, šivanje ipd.). Učinkovitost finomotoričnih gibov pomembno vpliva na kakovost, natančnost in hitrost izvajanja različnih opravil, pri katerih uporabljamo dlani in prste (Center Motus).

Šele na koncu predšolske starosti je otrok sposoben uskladiti dejanja prstov, ki so tako potrebna pri obvladovanju črke. V tem času je tudi otrok dovolj razvit, da se nauči zavezovanja čevljev.

 

ZAVEZOVANJE VEZALK

PRETIKANJE VRVIC

OBLIKE, LIKI IN TELESA

REZANJE S ŠKARJAMI

(Skupno 960 obiskov, današnjih obiskov 1)