V Kobaridu je v petek potekal Festival zdravja občine Kobarid. Organiziral ga je Zdravstveni dom Tolmin v sodelovanju s številnimi drugimi društvi in skupinami. Sodeloval je tudi naš vrtec. Vse skupine centralnega vrtca in podružničnih oddelkov so ustvarile likovne izdelke ali plakate na temo zdravja. Krasili so prireditveni oder in otroci so si jih s ponosom ogledali. Otroci skupin Metuljčki, Zajčki in Lisičke pa so se predstavili še s plesom Od glave do peta.

Festival je bil zelo zanimiv in poučen. Otroci so spoznali delovanje črevesja, poslušali, kako si pomagajo slepi in slabovidni pri vsakdanjih opravilih, preizkusili so se v namizni igri o ustni higieni, opazovali gorske reševalce in njihove pse pomočnike, premagali so gasilski poligon in še marsikaj drugega.

Čestitke in pohvale organizatorjem za izvedbo dogodka. Že tako vsakodnevno skrbijo za naše zdravje, zato smo jim za super izkušnjo na Festivalu zdravja še toliko bolj hvaležni!

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)