Zajčki skozi celo vrtčevsko leto zelo radi prebiramo zgodbice. V aprilu – mesecu knjige, smo obiskali mestno knjižnico Cirila Kosmača v Kobaridu. Prijazna knjižničarka Metka nam je pokazala otroški kotiček v knjižnici in v njem vrste knjig, ki si jih lahko ogledamo ali se jih izposodimo. Najbolj zanimiva nam je bila seveda največja knjiga. Nato smo se s knjižničarko odpravili v spodnji prostor, kjer nam je prebrala zgodbico Anje Štefan: Kotiček na koncu sveta. Zgodbica govori o deklici in treh črnih muckah, ki so iskale svojo hiško po svetu. V zahvalo za prijaznost smo knjižničarkama Metki in Urški prinesli risbice o prebrani zgodbici. Naše ilustracije so dobile posebno mesto na razstavi v knjižnici. Tudi to smo si z veseljem ogledali.

Irena Melinc

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)