V ponedeljek, 3.4.2023, smo v vrtcu v Drežnici dobili prav poseben obisk. Obiskala sta nas zdravnica Monika in njen pacient medvedek. Monika nam je s pomočjo medvedka prikazala, kako v ordinaciji oskrbi poneserečenca. Medvedku je izmerila vročino, pritisk, poslušala njegov srček, pregledala ušesa in grlo in mu oskrbela poškodovano roko. Ker pa je bila medvedkova roka močno poškodovana, ga je napotila na pregled v bolnišnico. Po njega je prišel reševalec Martin. Martin nam je pokazal, kako pacienta pripravi za prevoz v bolnišnico. Pokazal nam je tudi reševalno vozilo in pripomočke, ki jih potrebujejo reševalci. Ker smo se veliko novega naučili, smo se tudi sami preizkusili v vlogi zdravnikov in tako se je naša igralnica za nekaj časa spremenila v ordinacijo.

Vzgojiteljica Andreja

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)