Med 17. 10. in 19.10. 2022, so se predšoslki otroci udeležili plavalnih uric v Čedadu. Že vožnja z avtobusom je bila nadvse razigrana in polna otroškega smeha, prihod v bazen pa je otrokom in nam vaditeljem dal še več dobre volje in iskrivosti v očeh in komaj smo čakali, da se poženemo v bazen.

Prvi dan smo naredili preizkus plavanja ter oblikovali skupine glede na predznanje. Po skupinah smo se učili vseh potrebnih korakov, kateri so omogočali čimlažje usvajanje plavalnih tehnik. Veliko časa smo namenili tudi zanimivim pristopom učenja plavanja in sicer s pestrimi igrami in zanimivimi didaktičnimi pripomočki. Otroci so v čofotanju, drsenju na vodni gladini, skakanju in potapljanju neizmerno uživali.

Pripravila: vzgojiteljica Tina Fratina