Spoštovani starši!

V primeru, da vaš otrok potrebuje prilagojeno prehrano – dieto, morate o tem seznaniti vodjo vrtca oziroma vzgojiteljico ter priložiti zdravniško potrdilo.

Tudi za otroke, ki so imeli že v preteklem šolskem letu predpisano začasno dieto, je potrebno oddati novo zdravniško potrdilo z navodili za prehrano.

Prosimo vas, da zdravniška potrdila predložite najkasneje do 15. septembra 2019.

Do takrat bomo otroku zagotovili  prilagojeno prehrano na podlagi obstoječega zdravniškega potrdila. V kolikor novega potrdila ne boste predložili, bomo smatrali, da vaš otrok dietne prehrane ne potrebuje več.

Obvestite nas tudi o vsaki spremembi v izvajanju prilagojene prehrane med šolskim letom (novi izvidi) ali o prenehanju potrebe po prilagojeni prehrani.

V primeru strogih izločitvenih diet priporočamo tudi osebno srečanje in posvetovanje z vodjo prehrane in vodjo kuhinje v enoti.

Nadja Rejec,

organizatorka šolske prehrane