Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin bo 30. septembra 2016 pričela z jesensko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajala predvidoma do 15. novembra 2016. Slovenija je z izvajanjem cepljenja proti steklini (psi, lisice) in s hkratnim izvajanjem drugih veterinarskih ukrepov (registracija psov, nadzor potepuških psov, itd.) v letošnjem letu izpolnila pogoje Svetovne organizacije za zdravje živali (OIE) in se proglasila za državo, prosto stekline. Status države, proste stekline, bo Slovenija obdržala le z nadaljnjim izvajanjem preventivnih ukrepov (registracija in obvezno cepljenje psov, cepljenje lisic). S tem bomo prispevali k ohranjanju zdravja in življenj ljudi in živali Cepljenje lisic proti steklini se izvaja vsako leto dvakrat, v spomladanskem in jesenskem času. Polaganje vab s cepivom se izvaja s pomočjo letal, na celotnem ozemlju Republike Slovenije, z višine 300 m. Uporabljajo se naslednja letališča: Letališče Jožeta Pučnika, Portorož, Murska Sobota, Novo mesto in Slovenj Gradec (po potrebi bosta vključeni tudi letališči v Celju in Divači).

Več o akciji na http://www.uvhvvr.gov.si/si/delovna_podrocja/zdravje_zivali/bolezni/steklina/akcija_cepljenja_2016/

 

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)