Prejšnji teden smo praznovali že 70. zaporedni Teden otroka. Letošnja tema je bila Otrok, nepopisan list. Ob tem smo se vprašali po vzporednicah med otroštvom nekoč in danes. Najbrž jih ni več veliko, saj je otroštvo naših starih staršev tako zelo drugačno od otroštva današnjih generacij. Eno pa zagotovo ostaja – otroci se še vedno radi igrajo.

In otroci našega vrtca so se igrali tudi v Tednu otroka. In to takšne igre, ki se jih običajno ne igrajo. Pa ne samo to. Ustvarjali so lutke, spoznavali razlike med igračami iz preteklosti in današnjih časov, se družili in igrali s šolarji, z njimi tudi telovadili, se zabavali z baloni in igračami, ki so jih prinesli od doma, obiskali šolsko knjižnico, spoznavali promet z občinskim redarjem, v igralnici gostili knjižničarko Metko, likovno ustvarjali in še marsikaj drugega.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič