Igralnica Metuljčkov je bila ves mesec odeta v pravljične barve. Poleteli smo v svet Ele Peroci, natančneje v njeno večno pravljico o Jelki in dežniku. Igralnico smo okrasili z motivi iz pravljice, uredili pa smo si še pravljični kotiček, v katerem smo na blazinah umirjeno brali, barvali pobarvanke po želji in se igrali s prstnimi lutkami. Razburkali smo svojo domišljijo in razmišljali, v kaj bi se spremenili naši dežniki in v katero čudežno deželo bi odpotovali. Vse to smo ovekovečili z risbami iz katerih smo ustvarili knjigo. Pripravili smo razstavo klobukov in dežnikov, s katerimi smo se odpravili tudi na dežni sprehod. Bil je lep mesec, ki pa se je na žalost moral končati, kot se končajo vse pravljice. A kar je najvažnejše, tudi naša pravljica se je končala s srečnim koncem.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)