Sedi… tačko… priden…išči… vse to in še kaj sej je v četrtek, 25. 5. 2025, slišalo na našem vrtčevskem igrišču. Na obisk so namreč prišli reševalni psi Tiba, Sky in Tiša ter njihovi lastniki Maja, Klemen in Tatjana iz enote reševalnih psov Severna Primorska. Otrokom so predstavili kužke, ter njihovo zelo zahtevno in odgovorno delo ki ga opravljajo. Iskanje pogrešanih oseb ni enostavna naloga in zahteva veliko znanja, časa, posebne opreme in poguma. Otroci so spoznali opremo, ki jo pri svojem delu potrebujejo psi in njihovi lastniki, ter na lastni koži izkusili, kako poteka reševanje pogrešanih oseb.

Imeli smo zelo zanimiv in poučen dopoldan.

Na koncu pa sta nas Klemen in njegov kužek pošteno nasmejala ob njunih prav posebnih trikih.
Vzgojiteljica Tina
(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)