Pri Metuljčkih je januarja vladal pravi narobe svet! Narobe škrat nam je pomešal copate in bunde, pa tudi razmetal igralnico. In to dvakrat! Drugič smo ga vendarle zasačili. Naučili smo ga, da se stvari ne razmetava in je našo igralnico prav lepo pospravil. No, enkrat smo jo razmetali pa tudi sami. Saj je zabavno. Malo manj pa pospravljati… Izmislili smo si narobe zgodbo, spoznali umetnike invalide in še sami poizkusili risati z usti, izmišljali smo si in narobe povedi in jih popravljali, po narobe smo se oblekli in si obuli copate, za spremembo pojedli malico v šolski jedilnici, narisali narobe vrtec, iskali vsiljivce med predmeti in še marsikaj drugega.

Za povrh so nam drugošolci pripravili kamišibaj predstavo, po dolgem času pa nas je obiskal Pravljični kovček. Tokrat z beneško pravljico Lisica in jež.

Bil je zabaven mesec in že z nestrpnostjo čakamo, kaj nam bo prinesel februar.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)