Praznični zaključek leta smo dočakali tudi v skupini Metuljčkov. Prebrali smo veliko decembrskih zgodb, na branje smo bili povabljeni tudi v šolsko in mestno knjižnico, presenetila pa sta nas še petošolca Jakob in Anže, ki sta k nam prišla prebrat zgodbo o snežaku. Snega res nismo dočakali, čeprav smo se naučili zimsko pesmico. Morda pa nas Babica Zima ni slišala. Nas je pa zato obiskal njen prijatelj Dedek Mraz. Razveselili smo ga s pesmijo, on pa nas z darili. Razveselili pa so nas tudi dijakinje in dijak srednje vzgojiteljske šole iz Ajdovščine, ki so prišli v naš vrtec zaigrat predstavo o Sneguljčici. Kot običajno pa smo veliko likovno ustvarjali in se seveda igrali. Tudi kepali smo se. No, ne s pravim snegom, smo si ga pa zato naredili kar sami iz časopisov. Seveda smo tudi okrasili igralnico. Še posebej lepo je bilo naše praznično drevo, na katerem so visela darilca, ki so jih domov vsak dan odnašali srečneži, ki so bili izžrebani pri obdarovanju. Zelo prijetno pa nam je bilo na županovem sprejemu novorojenčkov, katerim smo zapeli dve pesmici.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)