Nekega dne je potrkalo na vrata igralnice Metuljčkov. Le kdo bi lahko to bil? Nihče ni vstopil, zato smo odprli vrata in na hodniku presenečeni nekaj zagledali – dežnik, škornje in slikanico Deževen dan v gozdu. Le kdo nam je to nastavil pred vrati? Ker je knjiga delovala zanimiva, smo je prebrali. Zgodba nam je bila tako všeč, da smo sklenili, da se bomo o njej pogovarjali ves mesec oktober. Ampak presenečenjem ni bilo videti konca. Skrivnostnež nam je nastavil še druge knjige, jesenske uganke, delovne liste in košaro polno jesenskih dobrot. Drugače pa smo Metuljčki v tem času veliko likovno ustvarjali, peli, šli na sprehod po lužah, obiskali knjižnico, izdelali plakat o jeseni… K nam pa je prišel na obisk tudi Pravljični kovček. Z lutkami smo zaigrali slovensko ljudsko pravljico Jež in veverica. No, na koncu se je skrivnostnež vendarle razkril. To sta bili gozdni vili iz zgodbe Deževen dan v gozdu. Zaželeli sta nam, naj smo še naprej tako dobri prijatelji. Obljubimo, da bomo!

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)