Skupina Metuljčki se je odpravila na svoj drugi letošnji pohod. Pohajali smo v bližini vrtca. Šli smo k cerkvi Sv. Antona, kjer smo opazovali Kobarid, bližnje vasi, hribe in gore. Nato smo šli v gozd. Tu pa se nam je nepričakovano pridružil še nekdo. Na zidu se je sončnim žarkom nastavljal muc. Pustil se nam je božati in pri tem vidno užival. Mi pa smo krenili dalje, še globlje v gozd. In kar naenkrat je mimo nas zopet švignil muc. Pomislili smo, da je to morda čisto pravi gozdni muc, pa smo se vendarle strinjali, da je samo precej družaben, zato nam je ves čas sledil. V gozdu smo se okrepčali, nato pa poslušali naravo, iz naravnega materiala ustvarili metulja, nabrali jesensko listje za likovni izdelek in prebrali zgodbo Malce zaskrbljen, ki govori o podlascu, ki se je bal nevihte. Seveda potep ni smel miniti brez proste igre v gozdičku, kjer smo uporabili vso svojo domišljijo. A nato je žal napočil čas za povratek v vrtec. V gozdu nam je bilo všeč, zato smo sklenili, da se tja še vrnemo.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)