Spoštovani,

obveščamo vas, do so se v vrtcu ponovno pojavile uši in gliste.

UŠI niso znak slabe higiene. Prenašajo se predvsem z direktnim dotikom (glava – glava), lahko tudi posredno preko igrač. Pri odstranjevanju uši in gnid moramo biti zelo natančni in dosledni! Zato vas naprošamo, da svojim otrokom temeljito pregledate lasišče (pri dnevni svetlobi). V primeru, da opazite, da ima otrok uši ali gnide, uporabite ustrezne šampone oziroma glavnike zoper uši. Ob tem tudi prečistite prostor, kjer otroci spijo (posteljnina, odeje) in razkužite predmete, ki so bili v stiku z otrokom (glavnike, pokrivala, brisače).

Zaradi možnosti širjenja GLIST vas prosimo, da ste pozorni na simptome in otroka v primeru pojava glist odpeljete k zdravniku ter poskrbite za ustrezne ukrepe tudi doma (podobno kot pri ušeh).

Hvala in lep pozdrav.

 

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)