V skupini Metuljčki smo se v mesecu februarju posvečali kulturi. Spoznali smo najpomembnejšega slovenskega pesnika Franceta Prešerna in dva pesnika iz naših krajev – Simona Gregorčiča in Ivana Volariča – Fea. Naučili smo se tudi dveh njunih pesmi. Spoznavali smo tudi kulturne ustanove in vrste knjig – med njimi smo se še posebej posvetili stripu, saj smo ustvarili vsak svojega. Na list smo z barvami prelili ples Urške in Povodnega moža. Narisali smo Krn in Sočo ter po navdihu pesmi Gregorčiča in Fea umetnine poimenovali “Najlepša jutra v planinskem raju so zjutraj.”. Zavrteli smo čas nazaj in se preizkusili v pisanju s peresi in črnilom, kot so nekoč pisali pesniki in pisatelji. Ustvarili pa smo tudi animirani film o Škundri, po lokalni zgodbi, ki nam jo je povedala gospa Majda. Kdo je bila ta Škundra? Izvedeli boste kmalu, ko si boste animacijo lahko ogledali na našem YouTube kanalu.

Pripravil: vzgojitelj Blaž Volarič

 

(Skupno 280 obiskov, današnjih obiskov 1)