Od petka, 12. 4. 2019, na naši šoli gostimo učitelje in vzgojitelje na izmenjavi, Špance iz Osnovne šole Navalcarnero pri Madridu in Portugalce iz zasebne šole Collegio de Minho iz kraja Vianna de Castello. Nekateri naši zaposleni so že obiskali njihove šole, nekateri še bodo do poletja obiskali obe šoli. Vse skupaj je del Erasmus projekta evropske izmenjave učiteljev in vzgojiteljev.

Danes so obiskali naš vrtec, ogledali so si celotno stavbo in se niso mogli načuditi velikosti našega zunanjega igrišča in neprecenljivim razgledom na okoliške hribe, sv. Anton tik nad vrtcem in Sočo spodaj v daljavi. Španke so sovicam in žabicam povedale zgodbo v španščini, Portugalci pa so metuljčkom prebrali zgodbo v portugalščini (s prevodom v slovenščini), pokazali filmček o Potugalski ter jih naučili nekaj novih portugalskih besed.

Vsaka taka izmenjava nas obogati za nove izkušnje izza meje in za še večje zavedanje v kako lepem okolju sami živimo.

 

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)