Javna agencija RS za ceste že več let izdaja knjižico za prometno vzgojo najmlajših. V zadnji izdaji so dodali vprašalnik za starše in zgodbico za otroke. V pomoč staršem pri prometni vzgoji otrok vsebuje nekaj osnovnih pravil za pešce (hoja ob cesti, hoja po pločniku, prečkanje ceste na prehodu za pešce, na semaforju), kolesarje, rolerje, vožnjo otrok v avtomobilu in v javnem prometu ter načine učenja otrok obvladovanja varnega vedenja v prometu. 

Knjižico brezplačno prejmejo starši prvošolcev na uvodnem roditeljskem sestanku v šoli ob začetku šolskega leta. Knjižico lahko dobite tudi preko občinskih svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.
Starši morajo po Zakonu o varnosti cestnega prometa zagotoviti spremstvo otroka na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole. Otrok sme samostojno sodelovati v prometu šele, ko se starši ali drugi skrbniki prepričajo, da so otroci sposobni razumeti nevarnosti v prometu ter so seznanjeni s prometnimi razmerami na prometnih površinah.

V elektronski obliki je knjižica dostopna tukaj


Martina Kenda, pomočnica ravnateljice za vrtec

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)