Prihajajočim praznikom primerno objavljamo priložnostni tematski sklop ustvarjanja na temo velikonočnih izdelkov.

Kopiramo ali sami narišemo šablono jajca.

Po obrobah z luknjačem naredimo luknjice skozi katere otrok natika barvne vrvice (lahko volna ali kateri drug material). Otrok lahko pred tem jajce tudi poljubno pobarva.

Za otroke naredimo trganko. Barvne liste skupaj z otroki natrgamo na majhne koščke. Otrok potem listke nalepi na jajce.

Z otroki lahko pisano pobarvamo tudi prava (ali umetna) jajca. Pri tem pustimo otrokom, da se čim bolj likovno izrazijo.

Piščančki spadajo zraven lepih velikonočnih jajčk. Nekaj idej za izdelavo piščančkov.

Pobarvaj, izreži, sestavi.

Pobarvaj velikonočni motiv.

In še nekaj vzorčkov za spretne roke (grafomotorične vaje).

Z otroki lahko ustvarite velikonočni motiv za vhodna vrata.

Ustvarjanje velikonočnih jajc ali zajčkov iz papirja, kartona ali drugih materialov na različne načine.

Iz slanega testa lahko ustvarimo velikonočna jajčka, ki jih obesimo na vejice. Veje z jajčki položimo v vazo in dobimo lep okras, ki nam polepša mizo.

(Skupno 3.053 obiskov, današnjih obiskov 1)